-
Stroški odprtja in vodenja računa ter višina provizij
Pri izbiranju med različnimi bankami in njihovimi ponudbami je sicer pomembno, da ste pozorni tudi na znesek, ki ga morate plačati ob samem odprtju računa pri določeni banki, vendar pa v prvi vrsti upoštevajte predvsem stroške samega vodenja in višino provizij, saj tu ne gre za zgolj za enkratna plačilo, ki ga banka zahteva od vas. Skozi daljše časovno obdobje se tako lahko zneski od banke do banke zelo razlikujejo, posledično pa tudi v vaši denarnici, posebej v primeru da mesečno plačujete večje število položnic (v takem primeru se sicer za najugodnejšo možnost običajno izkaže trajni nalog pri izbrani banki). Ne pozabite pa preveriti tudi ponudbe spletnega poslovanja, ki jo nudijo posamezne banke – tudi ta možnost je običajno plačljiva. In tudi tu so provizije pogosto zelo različne …
-
Obrestna mera
Tako obrestna mera pri varčevanju kot pri kreditu je pomemben faktor, ko se odločate za najprimernejšo banko za odprtje računa. Primerjajte jo s časom vezave (če gre za varčevanje) oziroma z zneskom kredita, za katerega pri določeni banki lahko zaprosite, časom odplačevanja in višino mesečnega obroka . Tako boste lahko našli možnost, ki vam v celoti najbolj ustreza. Večina bank tovrstne informacije nudi tudi na svoji spletni strani. Na ta način je izbiranje precej lažje …
-
Pokritost
Banka, ki ima majhno število poslovalnic in bankomatov, najbrž ne bo prava izbira. Pomembno je namreč, da so vam storitve dostopne, saj nikoli ne veste, kdaj jih boste potrebovali. Pri izbiri banke je torej pametno pomisliti tudi na nepredvidljive situacije, ki vas lahko doletijo …
Dokler ne dokažeš, da znaš ravnati s tem, kar imaš, ne boš dobil nič več! (T. Harv Eker)