Tibet je pokrajina, ki leži v centralni Aziji in je obdana z najvišjimi vrhovi gorstva Himalaja. Na jugu je ta velik Tibetanski plato omejen s Himalajo, na zahodu s Karakorumom in na severu z gorovjem Kunlun Shan. Notranji del planote je prepreden z več gorskimi verigami. Tibet meji od zahoda proti vzhodu z Indijskimi zveznimi pokrajinami Jammu in Kašmir, Himašal Pradeš, Uttaranšal, Sikim in Asam (po kitajski verziji) oz. Arunašal Pradeš (po indijski verziji), pa tudi z državami Nepal, Butan in Mjanmar. Skupna dolžina meje s temi tremi državami je 4.000 km. Tibet se razteza na površini 2,5 milijonov km2, in je razdeljen na tri geografske pokrajine: na severovzhodu je Amda, na jugovzhodu Kham U-Tsang na zahodu in centralni Tibet.
Na tem ozemlju samo živi samo približno dva milijona prebivalcev. Opredelitev Tibeta je zaradi različnih entitet, ki si to območje lastijo kot Tibet predmet sporov in razprav, zato sta njegova velikost in število prebivalstva podatka, ki jih je težko popolnoma natančno določiti. Tibet je od nekdaj veljal za težko dostopno samosvoje območje in verjetno tudi zato vabi številne popotnike. Do njega lahko pridete p dveh cestah, ki potekata po visokogorju. Ena iz Kitajske, druga pa iz Nepala, v srce Tibeta, vse do njegovega glavnega mesta Lhasa. Gospodarstvo Tibeta sloni na kmetijstvu, čeprav so zelo neugodne klimatske razmere in zato donosi sorazmerno majhni. Prebivalci Tibeta so polnomadi, ki se v poletnih mesecih s svojimi šotori in čredami jakov selijo po okoliških hribih. V zadnjem času se razvija turizem, za kar gre zahvala predvsem zgodovinskim znamenitostim in prečudoviti naravi. Kitajska vlada je dala zgraditi železniško progo, ki povezuje Tibet z drugimi deli Kitajske.
Na potovanje v Tibet se odpravite, če želite obiskati Lhaso, prestolnico tibetanskih samostanov, Jokhang, tržnico s svetim vzdušjem, palačo Potala, simbol Tibeta in stopiti na streho sveta.